Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023

 

Emakeele Selts, Eesti Interneti Sihtasutus, Keeleamet, Eesti keelenõukogu ning Haridus- ja Teadusministeerium kuulutavad välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023“.

Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub juba kaheksandat korda. Traditsiooniliselt emakeelepäeval välja kuulutatava võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.

Nimevõistluse auhind antakse välja seitsmes kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, aasta uustulnuk, õpilasfirma ja rahvusdomeeninimi.

Žürii liige, Eesti Keele Instituudi tänapäeva eesti keele osakonna juhataja Sirli Zupping julgustas kõiki soovijaid kandidaate esitama: “Märgakem nutikaid ja selgeid eesti ettevõttenimesid ning esitage need nimevõistlusele. Mu meelest on sümpaatsed sellised nimed, mis on hõlpsasti kasutatavad nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, lisaks annan oma poolehoiu alati sellistele ettevõttenimedele, mille taga on nutikas kujunemislugu.”

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2023 otselingil  https://bit.ly/EheEesti2023.

Võistluse võitjad valib žürii, kuhu kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti Keele Instituudi, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Võistluse tulemused avalikustatakse ettevõtjate päeva paiku oktoobri alguses Emakeele Seltsi kodulehe www.emakeeleselts.ee kaudu.

Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi

Žüriisse kuuluvad Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti Keele Instituudi, Eesti keelenõukogu, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

  • 2016. aasta võitjad olid tööstuse kategoorias Puupagana OÜ, teeninduse kategoorias Valge Klaar, vabaühenduste kategoorias Sõltumatu Tantsu Lava ning aasta uustulnuka kategoorias OÜ Tulõtungal.
  • 2017. aasta võitjad olid tööstuse kategoorias OÜ Hiire Õnn, teeninduse kategoorias Vinoteek Mulks (Vats Toitlustus OÜ), vabaühenduste kategoorias Ajapaik (MTÜ Eesti Fotopärand) ning aasta uustulnuka kategoorias MTÜ Rabarber.
  • 2018. aasta võitjad olid tööstuse kategoorias OÜ Vaikelu (ära märgitud ka Matsimoka OÜ, OÜ Pagar Võtaks, OÜ Minna Sahver); teeninduse kategoorias OÜ Teravik (ära märgitud ka OÜ Pilt Taskus, Taaskasutuskeskus Sahtel (MTÜ Piirilind)); vabaühenduste kategoorias MTÜ Sõsarõ (ära märgitud ka MTÜ Isade Meel) ning aasta uustulnuka kategoorias OÜ Meelekoda (ära märgitud ka OÜ Salamaja).
  • 2019. aasta laureaadid olid OÜ Päevapoeg tootmisettevõtte kategoorias, Nelijakk OÜ teenindusettevõtte kategoorias, MTÜ Vaimupuu vabaühenduste kategoorias, Künnimees OÜ haridus- ja kultuuriasutuste kategoorias ning OÜ Viljahunt aasta uustulnuka kategoorias.
  • 2020. aasta laureaadid olid teenindusettevõtte kategoorias Kiiks ja Knihv (OÜ Trilevik) ning Rüüüürija OÜ, aasta uustulnuka kategoorias MTÜ Hõimulõimed, vabaühenduse kategoorias MTÜ Õuering, tootmisettevõtte kategoorias Aegaon OÜ, haridus- ja kultuuriasutus kategoorias võitjat välja ei kuulutud, ära märgiti Helivus OÜ.
  • 2021. aasta laureaadid olid rahvusdomeeninime kategoorias ühetähejutud.ee, õpilasfirmade kategoorias Leivik, aasta uustulnuka kategoorias Kõhuvabohu OÜ, teenindusettevõtte kategoorias Kaine Kärbes OÜ, tootmisettevõtte kategoorias Ilmavald OÜ, haridus- ja kultuuriasutuse kategoorias OÜ Mõttemaru. Vabaühenduste kategoorias võitjat välja ei kuulutatud, ära märgiti Elav Elva (SA Elva Kultuur ja Sport).
  • 2022. aasta laureaadid olid rahvusdomeeninime kategoorias pinnavormijad.ee, õpilasfirmade kategoorias Sörmik, aasta uustulnuka kategoorias Kriba (Kriba Kommunikatsioon OÜ), teenindusettevõtte kategoorias Tikupoiss OÜ, tootmisettevõtte kategoorias OÜ Vahvärk, haridus- ja kultuuriasutuse kategoorias Pillikeel OÜ  ning vabaühenduste kategoorias MTÜ Saunaministeerium.