Arutelupäev “Eesti keel normi ja vabaduse vahel” 12.03.2021 veebis

Eesti keel muutub, varieerub ja areneb. Kas muutuvad ka normid või tavad, kuidas seda keelt kasutame ja kirjutame? Millised on ressursid, mis seda tegevust toetavad? Milline peaks olema tuleviku eesti keel?

Eesti Keele Instituut ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut korraldavad emakeelepäeva eel, reedel, 12. märtsil kl 10.00–17.15 arutelupäeva „Eesti keel normi ja vabaduse vahel“.

Arutelupäev jätkab jaanuaris Eesti Keele Instituudi ja Eesti Keeletoimetajate Liidu ühisseminaril ning veebruaris Emakeele Seltsi ja ajakirja Akadeemia teemapäeval „Keelekorralduse äärmised võimalused“ alustatud diskussiooni eesti keelekorralduse teemal.

Kokku on kutsutud eesti keelega tegelevate huvigruppide ja institutsioonide esindajad, et arutleda eesti keele tuleviku, keelelise vabaduse ning standardiseerituse vahekorra üle. Ettekannetele järgneb vestlusring, mida juhivad Arvi Tavast ja Liina Lindström.

KAVA LEIAB SIIT.

Üritus toimub Zoomis, osaleda saab selle lingi kaudu:  https://us02web.zoom.us/j/87878680248?pwd=OHhJVFBLMitFNjlQNG16UzllOXB6QT09
Pääsukood on 878 7868 0248 ja parool 034771.

Üritust salvestatakse ja see jääb järelvaadatavaks EKI Youtube’i kanalil.

Korraldusmeeskond: Külli Habicht, Katrin Hallik, Katrin Kern, Tiina Laansalu, Margit Langemets, Liina Lindström, Killu Mei, Peeter Päll, Lydia Raadik, Ann Siiman, Arvi Tavast, Ilmar Tomusk.

Üritus Facebookis.