“Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023”

Emakeele Selts, Keeleamet, Eesti keelenõukogu, Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Interneti Sihtasutus kuulutavad 14. märtsil 2023 välja ettevõttenime võistluse “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2023“.

Ettevõtmine sai alguse 2016. aastal ja toimub juba kaheksandat korda. Võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid.

Nimevõistluse auhind antakse välja seitsmes kategoorias: tootmisettevõte, teenindusettevõte, vabaühendus, haridus- ja kultuuriasutus, aasta uustulnuk, õpilasfirma ja rahvusdomeeninimi.

Žürii liige, Haridus- ja Teadusministeeriumi keelepoliitika osakonna nõunik Sirli Zupping julgustas kõiki soovijaid kandidaate esitama: “Märgakem nutikaid ja selgeid eesti ettevõttenimesid ning esitage need nimevõistlusele. Mu meelest on sümpaatsed sellised nimed, mis on hõlpsasti kasutatavad nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, lisaks annan oma poolehoiu alati sellistele ettevõttenimedele, mille taga on nutikas kujunemislugu.”

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2023 otselingil  https://bit.ly/EheEesti2023.

Võistluse võitjad valib žürii, milles on esindatud Eesti Interneti Sihtasutuse, Eesti keelenõukogu, Eesti Keele Instituudi, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni, Emakeele Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Keeleameti esindajad.

Võistluse tulemused avalikustatakse ettevõtjate päeva paiku oktoobri alguses Emakeele Seltsi kodulehe www.emakeeleselts.ee kaudu.

Lisainfo ja statuut Emakeele Seltsi kodulehel https://www.emakeeleselts.ee/ettevottenime-voistlus-ehe-eesti/.