Kokkuvõttevõistluse TUUM võitjad selgunud

Üheteistkümnes kokkuvõttevõistlus TUUM 21. ja 22. oktoobril tõi kokku 189 tööd. Nende seas oli 142 üksiküritajat ja 47 võistkonda, kokku 258 osalejat. Noorim osaleja on oma vanuseks märkinud 12, vanim 54.

Selle aasta võitja on Kristjan Tehu. Teine auhind läheb Kristina Ruderile ja kolm võrdset kolmandat auhinda saavad Katre Talviste, Anu Lutsepp ja Loviisa Mänd. Parima kooliõpilase auhinna vääris Johanna Saare Hugo Treffneri gümnaasiumist.

25 parima hulka mahtusid veel üksikvõistlejad Elise Belov, Gaila Järvsalu, Hendrik Pajur, Kaur Kivilaan, Leena Karin Toots, Liisa Tafenau, Liisa-Lotte Hein, Marie Loog, Marie Udam, Martin Jänes, Merili Carola Kriisa, Märt Lillestik, Nele Karolin Teiva, Rasmus Kuningas, Saale Kivi, Triinu Aru, Ville Markus Varik ning kaks võistkonda: Anita Viineloo, Doris Keernik ja Kea Rael Kukk ning Gerda Õunapuu ja Annmari Meriste.

„Rõõmu tegi tänavu see, et oli palju tugevaid töid ja osales palju kooliõpilasi. Eriti tuleb kiita Treffneri gümnaasiumit ja Saue Riigigümnaasiumit,“ ütles žürii esimees Tiit Hennoste.

Esimene auhind on 300 eurot, teine auhind 150 eurot ja kolmas auhind 100 eurot. Parima kooliõpilase eriauhind on 50 eurot. Kakskümmend viis parimat saavad kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitava diplomi ja iga osavõtja väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Kokkuvõetavaks tekstiks oli tänavu helilooja ja kolumnisti Jüri Reinvere essee „Arvamusruum on muutunud tõeliseks miiniväljaks“. Töid hindasid Tiit Hennoste (žürii esimees), Martin Ehala, Külli Habicht ja Jüri Valge.

TUUMA korraldasid Eesti Keele Instituut ja Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut koos Emakeele Seltsiga. Rahaliselt toetas Haridus- ja Teadusministeerium.