Keeleaasta TUUM

27. ja 28.09.2019

Kaheksandat korda toimuv TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist.

Tänavu on võistlustekstiks Andrus Kivirähki “Molutamise kiituseks”.

Kellele on TUUM mõeldud?
Võistlema on kutsutud kõik: õpilastest õppejõududeni, ajakirjanikest kirjanikeni, ametnikest ministriteni. Osaleda võib üksi ja võistkonnana, mille võib moodustada sõpruskond, perekond, kooliklass, lehetoimetus, parlamendirühm vm.
Mis on auhinnaks?
Parimatele antakse rahalised auhinnad. Esimene auhind on 150 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 75 ja 40 eurot. Kahele parimale kooliõpilasele lisaks eriauhinnad ja 25 parimale kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitav sertifikaat. Iga osavõtja saab väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Kui soovite lisainfot, siis kuulake Vikerraadios Piret Kriivani “Keelesaadet”, mille külalised on TUUMA žürii esimees Tiit Hennoste ning eelmisel aastal võistlusel kolmanda koha saanud Kerttu Kaldoja.
Kui soovite aimu saada, millistest tekstidest on varem kokkuvõtteid tehtud, siis 2018. aastal valis žürii tekstiks Mart Meriste “Saastamise olemus” ja 2017. aastal Mihkel Muti “Valmistugem võitluseks võsa vastu”.

Tule ja pane oma teadmised-oskused proovile! Hea kokkuvõte on eluedu alus!

TUUMA korraldavad Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning rahvusringhääling koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.